Zaznacz stronę

Utrzymanie twarzy nawilżonej pomoże również utrzymać to uczucie gładkości. Kontynuacja swojej rutyny oczyszczającej to nakładanie warstwy balsamu.
Użyj balsam, który działa z Twojego rodzaju skóry. Na przykład, jeśli masz tłustą cerę, a następnie wybrać balsam bezolejowe. Jeśli masz suchą skórę, a następnie wybrać krem, który jest przeznaczony dla skóry suchej.

Użyj złuszczający do mycia raz w tygodniu. Złuszczające mogą być pomocne dla niektórych typów skóry. Jednak inne rodzaje skóry może być podrażniona przez zastosowanie złuszczający. Aby zapobiec podrażnieniu z peelingu, to najlepiej, aby ograniczyć złuszczanie się raz w tygodniu.
Wybierz produkt złuszczający, który zawiera nie więcej niż 2% kwasu salicylowego lub 10% kwas glikolowy. Każda wyższa niż tych poziomów i produktu złuszczający może podrażniać skórę.

Nie złuszczają jeśli masz opryszczki, brodawki lub mięczak zakaźny. To może prowadzić do infekcji.
Uniknąć złuszczający jeśli mają skłonność do przebarwień od ugryzienia lub oparzeń. To jest bardziej powszechne u osób, które mają ciemne odcienie skóry. Spróbuj mycia trądzik walki. Jeśli twoja skóra ma skłonność do wyprysków, a następnie przy użyciu produkt, który zawiera ponad-the-counter trądzik lek może być pomocne. Można znaleźć środki czyszczące i inne produkty, które zawierają składniki, które mogą pomóc w walce i zapobiec trądzik. Szukać produktu, który zawiera kwas salicylowy, nadtlenek benzoilu, siarki lub rezorcynol. Produkty te są dostępne bez recepty.

Należy pamiętać, że może to trwać miesiąc lub dłużej, aby zobaczyć wyniki z over-the-counter leczenia trądziku. Może także wystąpić pewne zaczerwienienie i skalowanie jak skóra dopasowuje się do medycyny. Poszukiwania produktów, które zawierają kwas alfa-hydroksy. Produkty zawierające kwas alfa-hydroksylowy może być pomocny. Kwas alfa-hydroksy może pomóc, aby usunąć martwe komórki skóry oraz odblokowują pory, więc może to spowodować gładszą skórę, a także przyczynić się do zapobiegania trądziku. Poszukaj czyszczącego lub nawilżający, który zawiera kwas alfa-hydroksy.